Pesto z Czosnku niedźwiedziego

Pesto z Czosnku Niedźwiedziego

Proste pesto z czosnku niedźwiedziego u Zakopca

Nasza Playlista o Czosnku Niedźwiedzim.
Pesto z czosnku niedźwiedziego u Zakopca.
Czosnek niedźwiedzi ma podobne własności lecznicze jak czosnek pospolity i inne gatunki czosnków.
Niemniej przewyższa inne formy po wieloma względami.
CIEKAWOSTKI o CZOSNKU NIEDŹWIEDZIM w filmie naszym Kanale Tradycyjnie wykorzystywany był leczniczo jako ziele przeciwszkorbutowe, poprawiające trawienie, przeciwbakteryjne, usuwające toksyny i zapobiegające chorobom układu sercowo-naczyniowego.

Stosowano go także przy dolegliwościach układu oddechowego, przy przeziębieniach, zewnętrznie do leczenia ran, przewlekłych chorób skóry i do łagodzenia bóli reumatycznych.

Przypisuje mu się silne działanie bakteriobójcze, obniżające ciśnienie krwi, korzystne działanie na serce, zapobieganie nowotworom złośliwym, miażdżycy, pobudzanie wydzielania soku żołądkowego i żółci.

Jego silne działanie bakteriobójcze szczególnie przydatne ma być przy leczeniu chorób górnych dróg oddechowych, przy tym dodatkowo oprócz zabijania bakterii czosnek pobudza wydzielanie śluzu w oskrzelach.

Przestroga związana z pesto

Wykonując pesto z czosnku niedźwiedziego musisz być świadom/a jednego.
Każde pesto, każde zalewanie oliwą bez pasteryzacji niesie za sobą ryzyko powstania jadu kiełbasianego.
Jad Kiełbasiany to toksyna, która może prowadzić do śmierci.
Kojarzy się z kiełbasą, ale to tylko dlatego, że kiedyś wszystko wekowano w słoikach – nie było konserw – i dlatego taka nazwa bo kiełbaski tez były w słoikach.

Jad kielbasiany powstaje w środowisku beztlenowym! dlatego jest taki groźny.
Jak poznać jad kiełabasiany?
Jedyna ocena z naszej strony może polegać na tym, że wizualnie możemy ocenić. Jak wygląda nie bardzo to lepiej nie ryzykować.
Wybrzuszone denko może świadczyć o Jadzie Kiełbasianym
Dodatkowo jeśli przy otwieraniu czegokolwiek (również słoika z pesto z czosnku niedźwiedziego) usłyszysz taki charakterystyczny syk gazu to juz tego nie używaj.

Na koniec Pozdrowienia od nas i zapraszamy na nasz FB i YT